ساده ترین روش های تشخیص باتری اصلی و تقلبی گوشی

امروزه باتری گوشی های هوشمند به دو دسته باتری جدا شدنی و باتری جدا نشدنی تقسیم می‌شوند. معمولا مشکلات گوشی هایی که باتری آن ها از نوع غیر قابل جدا شدن است، کمتر از مشکلات گوشی هایی می‌با‌شد که باتری آن ها از نوع جدا شدنی است.

به دلیل افزایش برنامه های کابردی گوشی های هوشمند، استفاده مردم از اسمارت فون ها به شدت افزایش یافته است که این استفاده مداوم از تلفن همراه می‌تواند به باتری گوشی آسیب برساند و سبب تخلیه شدن آن شود. همچنین یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن باتری، شارژ کردن آن به صورت نادرست و غیر اصولی می‌باشد. شارژ کردن بیش از حد گوشی در طول روز و یا شارژ آن هنگامی که به میزان کافی شارژ دارد به راحتی می‌تواند به باتری گوشی شما آسیب بزند. داغ کردن باتری گوشی و باد کردن آن و همچنین شارژ نشدن باتری به صورت کامل و خالی کردن سریع شارژ از نشانه های خراب شدن باتری موبایل می‌باشد.

حال اگر باتری گوشی دچار مشکل شده است باید یک باتری اورجینال و اصل را جایگزین آن کنید. باید دقت داشته باشید که هر نوع باتری را خریداری نکنید. زیرا باتری های تقلبی در بازار بسیار زیاد شده است. ما در این مقاله قصد داریم روش های تشخیص باتری تقلبی گوشی را به شما آموزش دهیم تا با خیالی راحت نسبت به خرید باتری گوشی اقدام کنید.

آموزش تشخیص باتری تقلبی گوشی

به هیچ عنوان سراغ باتری تقلبی نروید

همانطور که در بالا گفتیم باتری های تقلبی گوشی در بازار بسیار زیاد شده اند و شما باید مراقب باشید باتری که انتخاب می‌کنید اصل باشد. زیرا باتری های تقلبی کارایی باتری های اورجینال را ندارند و می‌توانند باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به گوشی شما شوند. همچنین یکی از آسیب های باتری تقلبی، منفجر شدن آن است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در انتخاب باتری اصلی دقت داشته باشید.

اگر می‌خواهید هنگام خرید به راحتی باتری تقلبی گوشی را تشخیص دهید این مقاله را مطالعه کنید تا در تشخیص باتری تقلبی گوشی حرفه ای شوید. همچنین بهترین راه برای خرید باتری گوشی اصلی مراجعه به یک فروشگاه معتبر مانند فروشگاه اینترنتی تکسو می‌باشد. در ادامه قصد داریم شما را با راه های تشخیص باتری تقلبی گوشی آشنا کنیم.

روش های تشخیص باتری تقلبی گوشی

۸ راه تشخیص باتری تقلبی گوشی

برای تشخیص باتری های تقلبی باید دقت بالایی داشته باشید. در یک نگاه کلی ممکن است باتری تقلبی و باتری اصل تفاوت چندانی نداشته باشند اما نکاتی وجود دارد که به وسیله آن ها به راحتی می‌توانید باتری های تقلبی را از باتری های اصل تشخیص دهید. معمولا باتری های تقلبی قیمت نسبتا ارزان تری نسبت به باتری های اصل دارند. اما باید توجه داشته باشید که بعضی از باتری های تقلبی هم قیمت گرانی داشته باشند و به همین دلیل دچار سردرگمی شوید. حال با آشنایی با نکات تشخیص باتری تقلبی گوشی می‌توانید باتری های تقلبی را تشخیص دهید.

۱-تطابق مشخصات باتری با مشخصات روی جعبه باتری

بررسی اصل بودن باتری گوشی

باتری های اصل دارای جعبه هایی می‌باشند که مشخصات باتری بر روی آن نوشته شده است. شما باید مشخصات باتری از جمله تاریخ ساخت، شماره سریال و سایر اعداد را با مشخصات درج شده بر روی جعبه باتری مقایسه کنید و مطمئن شوید مشخصات هر دو آن ها یکی است.

۲-بررسی جعبه باتری

تشخیص باتری اصلی گوشی

جعبه باتری های اصل از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد. همچنین نوشته های بر روی این جعبه ها دارای وضوح مناسبی می‌باشند. نوشته ها بر روی جعبه باتری های تقلبی از کیفیت پایینی برخوردارند و ظاهر خوبی ندارند. این نوشته ها ممکن است کمرنگ و یا حتی بیش از حد پر رنگ و غیر طبیعی باشند که شما باید به این نکته توجه کنید.

۳-بررسی لبه باتری

تشخیص تقلبی بودن باتری گوشی از روی لبه باتری

یکی دیگر از روش های تشخیص باتری تقلبی از اصلی بررسی لبه آن است. برای انجام این کار کافیست تا باتری را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و لبه های پایین و بالایی آن را مشاهده کنید. لبه باتری اصل کاملا صاف می‌باشد و برچسب باتری هم دقیقا بر روی لبه قرار می‌گیرید. اما در باتری های تقلبی ممکن است لبه ها صاف نباشند و برچسب باتری و لبه دارای فاصله باشند که این نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

۴-تفاوت ظاهری در محل اتصال باتری های تقلبی

تشخیص باتری تقلبی گوشی با مشاهده محل اتصال باتری

باتری هایی که قابل جدا شدن هستند دارای یک محل اتصال می‌باشند. این محل اتصال در باتری های اصلی دارای رنگ طلایی می‌باشند. همچنین قسمت اتصالات باتری های اورجینال معمولا فرورفته و صاف است که تمامی قسمت های آن باید باهم منطبق باشند. اما در باتری های تقلبی قسمت اتصالات با هم تطابق ندارند.

۵-بررسی جنس بدنه باتری تقلبی گوشی

تشخیص باتری تقلبی گوشی از روی جنس بدنه باتری

باید بدانید که جنس بدنه باتری های اصل از پلاستیک PC می‌باشد. اما در باتری های تقلبی از پلاستیک های بازیافتی استفاده می‌کنند. برای تشخیص باتری تقلبی از روی بدنه باید دست خود را بر روی سطح باتری بکشید. اگر متوجه ناهمواری بر روی بدنه باتری شدید باید بدانید که آن باتری تقلبی است. زیرا بدنه باتری های اصل بسیار صاف و هموار می‌باشد.

۶-ظاهر غیر طبیعی نوشته ها بر روی باتری تقلبی

تشخیص باتری اصلی گوشی از روی نوشته ها

قبل از خرید باتری گوشی ابتدا باتری فابریک گوشی خود را مشاهده کنید و نوشته های روی آن را با نوشته های روی باتری جدید مقایسه کنید و هرگونه تغییر در علائم و نشانه ها در نوشته های روی باتری نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

۷-مشاهده عبارت حک شده بر روی بدنه باتری

بررسی اصل بودن باتری گوشی

بر روی بدنه باتری های اصل نام شرکت تولید کننده آن حک شده است. برای مثال اگر شرکت سامسونگ گوشی شما را تولید کرده است، نام سامسونگ بر روی بدنه اصلی آن نوشته شده است. اما در باتری های تقلبی نام شرکت های مختلف و ناشناس حک می‌شود که نشانه تقلبی بودن آن است.

۸-قیمت باتری های تقلبی

 

قیمت باتری های فیک و تقلبی در بازار نسبت به باتری های اصلی ارزان تر می‌باشد. زیرا قیمت باتری های اصل و با کیفیت بالا می‌باشند. به همین دلیل اگر هنگام خرید باتری گوشی قیمت آن پایین بود باید به تقلبی بودن آن شک کنید. البته باید بدانید که برخی از شرکت ها ممکن است باتری های تقلبی را با قیمت گران وارد بازار کنند که در این صورت باید با توجه به موارد بالا از اصل بودن آن مطمئن شوید.

تشخیص باتری تقلبی گوشی در گوشی های اندروید

تشخیص باتری تقلبی در گوشی های اندروید

کاربرانی که از گوشی های هوشمند اندروید استفاده می‌کنند و می‌خواهند از سلامت باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنند می‌توانند علاوه بر استفاده از شارژر اصلی گوشی اندروید خود، از برنامه های تشخیص سلامت باتری استفاده کنند. ممکن است شما به تازگی یک باتری نو برای گوشی خود خریداری کرده و یا یک گوشی دست دوم تهیه کرده اید. به دلیل اینکه باتری های تقلبی برای گوشی های اندرویدی در بازار بسیار زیاد شده است، در هنگام خرید آن باید دقت زیادی به اصل بودن آن داشته باشید.

برای اینکه از سلامت باتری در گوشی اندروید خود مطمئن شوید می‌توانید از برنامه های تشخیص سلامت باتری مانند AccuBattery، GSam Monitor و Clean Master استفاده کنید. این برنامه ها به شما تمامی اطلاعات دقیق باتری گوشی شما از جمله ظرفیت باتری، میزان شارژ شدن باتری برای افزایش سلامت باتری و میزان سلامت باتری را برای شما نمایش خواهند داد. شما با استفاده از این برنامه ها می‌توانید از سلامت باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنید و همچنین طول عمر آن را افزایش دهید.

تشخیص باتری تقلبی از اصلی گوشی آیفون

تشخیص باتری تقلبی در گوشی های آیفون

برای تشخیص باتری اصل و اورجینال آیفون ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که گوشی خود را به فروشگاه های معتبر اپل ببرید تا با چک کردن جزئیات دقیق باتری، اصل بودن آن را تشخیص دهند. زیرا باتری گوشی های آيفون نکات بسیار ریز و پیچیده ای دارد که کار متخصصان آن می‌باشد. اما یک راه ساده تر برای تشخیص باتری تقلبی در گوشی های آيفون وجود دارد. شرکت اپل از نسخه ای او اس ۱۱٫۳ به بالا یک ویژگی به نام Battery Health را به گوشی های آیفون خود اضافه کرده است که به وسیله آن می‌توانید از سلامت باتری خود مطمئن شوید.

برای انجام این کار کافیست به بخش Setting بروید. سپس قسمت Battery رفته و گزینه Battery Health را انتخاب کنید. حال شما در این قسمت می‌تواند میزان سلامت باتری خود را به صورت درصد مشاهده کنید. این ویژگی در صورت سالم بودن باتری گوشی پیغام “Your battery is currently supporting normal peak performance” را نمایش می‌دهد و در صورتی که باتری گوشی شما دچار مشکل باشد پیام  “Your battery’s health is significantly degraded. An Apple Authorized Service Provider can replace the battery to restore full performance and capacity” را برای شما نمایش می‌دهد که در صورت مشاهده این پیام سریعا باید به یکی از فروشگاه های معتبر مراجعه کرده و باتری اپل خود را تعویض کنید. همچنین می‌توانید شارژر آيفون و باتری اصل گوشی خود را از سایت تکسو با اطمینان تهیه کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم روش های تشحیص باتری تقلبی گوشی را به شما آموزش دهیم. شما پس از مطالعه این مقاله به راحتی می‌توانید باتری تقلبی را از باتری اصل تشخیص دهید تا پول خود را هنگام خرید باتری گوشی دور نریزید. پیشنهاد کلی ما به شما این است که برای خرید باتری گوشی به نمایندگی و یا یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید تا با خیال راحت باتری گوشی مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین اگر پیشنهاد یا نظری در مورد این مقاله دارید می‌توانید در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان سایت تکسو در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

8 دیدگاه برای “ساده ترین روش های تشخیص باتری اصلی و تقلبی گوشی

  1. روناک گفته:

    واااآایییییی عالییییییی بود مشکله همست واقعا این باتری تقلبی گوشی مخصوصا آیفون مرسسسیییییییی که هستین

  2. ناهید گفته:

    الان با توجه به زیاد شدن باتری های تقلبی تو بازار روش های تشخیص باتری تقلبی گوشی تو خرید باتری خیلی کمک میکنه

  3. محمد گفته:

    واسه کسایی که میخوان باتری گوشی بخرن واقعا مفیده چون با این راه ها میتونن باتری تقلبی گوشی از اصل رو راحت تشخیص بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *