آشنایی کامل با انواع گلس نانو و مزایا و معایب آن

یکی از امکانات جذاب گوشی های هوشمند که کاربر را جذب خودش می‌کند صفحه نمایش بزرگ و باکیفیت آن ها می‌باشد. معمولا کاربرانی که اکثر مواثع با گوشی خود به تماشای فیلم و بازی کردن می‌پردازند، از علاقه مندان به گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ می‌باشند. اما یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی های هوشمند یا صفحه نمایش بزرگ دارند، شکستن و یا ایجاد خط و خش بر روی صفحه نمایش گوشی است که این مشکل می‌تواند هزینه سنگینی را بر روی کاربر بگذارد. حال بهترین راه برای جلوگیری از شکسته شدن ال سی دی و ترک برداشتن آن، استفاده از گلس گوشی و یک محافظ صفحه با کیفیت می‌باشد تا از صفحه نمایش شما در برابر خطرات احتمالی جلوگیری کند.

محافظ صفحه های مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توانید برای گوشی خود تهیه کنید اما یکی از بهترین گلس های موجود در بازار گلس نانو می‌باشد. این گلس به دلیل مزیت ها و ویژگی هایی که نسبت به سایر گلس ها دارد، به شدت در بازار بین کاربران محبوب شده است. حال ما در ادامه به شما دلیل محبوبیت گلس نانو را توضیح خواهیم داد تا شما هم در صورت تمایل نسبت به خرید این محافظ صفحه پر طرفدار برای گوشی خود اقدام کنید.

معایب گلس نانو

آشنایی با گلس نانو و طرز نصب آن بر روی گوشی

نام کامل این گلس، گلس نانو مایع (Nano-Liquid) می‌باشد که از ترکیب شیشه (سیلیکون دی اکسید خالص) و حلال های شیشه ای ساخته شده است. همانطور که از اسم آن پیداست برای نصب آن بر روی صفحه نمایش گوشی، ابتدا چند قطره از آن را بر روی گوشی می‌ریزند و به طور کامل در سرتاسر صفحه نمایش آن را پخش می‌کنند. سپس گوشی را در دستگاه مخصوص قرار می‌دهند تا مایع را به طور کامل خشک کند. هنگامی که مایع بر روی صفحه نمایش خشک شد یک لایه بر روی سطح گوشی شما تشکیل می‌شود که به آن گلس نانو می‌گویند. مقاومت این گلس نسبت به سایر گلس های معمولی بسیار بالا است و از شکسته شدن ال سی دی گوشی به خوبی محافظت می‌کند. به همین دلیل محبوبین زیادی بین کاربران گوشی های هوشمند پیدا کرده است.

همچنین یک نوع گلس نانو دیگر هم داریم به نام گلس نانو جامد. این گلس همانند گلس های معمولی است که از الیاف نانو پلیمری جامد و سخت می‌باشد که با گلس نانو مایع فرق دارد. به طور کلی گلس نانو به دلیل سبک بودن و مقاومت بالا به گزینه محبوب کاربران تبدیل شده است. زیرا یکی از معیار های خرید گلس سبک بودن آن و در عین حال مقاوم بودنش است که گلس نانو به خوبی از این دو مورد پشتیبانی می‌کند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های گلس نانو، وضوح و شفافیت آن می‌باشد که تصویر اصلی صفحه نمایش را به خوبی برای شما نمایش می‌دهد. به همین دلیل گلس نانو به یکی از گزینه های محبوب کاربران تبدیل شده است.

گلس نانو چیست

علت محکم بودن گلس نانو گوشی در چیست؟

در ابتدا گلس نانو مایع سبب صاف شدن سطح شیشه به طور کامل می‌شود که این امر از آسیب دیدن شیشه جلوگیری می‌کند. این پوشش باعث به وجود آمدن مولکول های دراز می‌شود که به آن رشته های پلیمری می‌گویند. از طرفی هم شکسته شدن پیوند رشته های پلیمری که بهم متصل شده اند بسیار سخت است. به همین دلیل مقاومت گلس نانو بسیار زیاد است. برای مثال فرض کنید بر روی یک شیشه مقدار زیادی یک مایع غلیظ مانند عسل ریخته شده است. حال اگر بخواهیم بر روی شیشه ضربه بزنیم مشاهده می‌کنیم که مقاومت بالای آن مایع اجازه نمی‌دهد ضربه به شیشه برخورد کند. در گلس نانو مایع هم دقیقا به همین صورت است.

تفاوت گلس نانو با گلس های معمولی در چیست؟

اولین تفاوت گلس نانو با گلس معمولی در جنس آنهاست. جنس گلس های نانو انعطاف پذیر و نرم می‌باشد اما جنس گلس های معمولی سخت می‌باشد. بطوریکه اگر این دو گلس را خم کنید مشاهده می‌کنید که هیچ اتفاقی برای گلس نانو نمی‌افتد اما گلس معمولی به راحتی می‌شکند. دومین موردی که می‌توان به آن اشاره کرد ضخامت این دو گلس است. ضخامت گلس های نانو نسبت به گلس های معمولی بسیار کمتر است که باعث راحت تر کار کردن با تاچ گوشی می‌شود. اما مهم ترین ویژگی گلس های نانو مقامت آن ها می‌باشد که تا ده برابر بیشتر از گلس های معمولی مقاومت دارند. اما اخرین تفاوت این دو گلس در صاف بودن آن هاست. سظح شیشه و گلس های معمولی در زیر میکروسکوپ صاف نیستند و داری پستی و بلندی هایی هستند که شفافیت صفحه را کاهش می‌دهند. اما گلس های نانو سطح صاقی را به وجود می‌آورند که باعث می‌شود شفافیت صفحه اصلی حفظ شود.

مزایای گلس های نانو آشنایی با گلس نانونسبت به گلس های معمولی

گلس های نانو دارای مزیت های زیادی نسبت به گلس های شیشه ای می‌باشند که در زیر به آن ها اشاره کردیم.

  • گلس های نانو نمیشکنند.
  • به راحتی بر روی گوشی نصب می‌شوند.
  • دارای شفافیت بالا می‌باشند.
  • رنگ و نور صفحه اصلی را بیش از ۹۹ درصد حفظ می‌کنند.
  • تاچ بسیار راحتی دارند.
  • دارای ویژگی آنتی باکتریال هستند.
  • وزن بسیار کم و سبکی دارند.
  • ضد حباب و ضد اثر انگشت هستند .
  • گلس های نانو نسبت به گلس های معمولی سطح بیشتری از صفحه نمایش را می‌پوشانند.

در بالا مزایای گلس های نانو را نسبت به سایر گلس های معمولی برای شما توضیح دادیم تا بیشتر با این گلس محبوب آشنا شوید. امروزه گلس های نانو بهترین نوع گلس در بین محافظ صفحه های موجود در بازار می‌باشد.

مزیت های گلس نانو

گلس های نانو چه معایبی دارند؟

یکی از مهم ترین مشکلات گلس نانو این است که پس از نصب بر روی گوشی دیگر قادر نخواهید بود آن را از صفحه نمایش گوشی خود جدا کنید. البته این موضوع برای گلس های مایع می‌باشد و برای گلس های نانو جامد صدق نمی‌کند. یکی دیگر از معایب گلس نانو نصب آن است. نصب گلس نانو نیازمند دقت بالایی است و اگر دقت نکنید ممکن است مایع به بلندگو و قسمتی که شارژر به گوشی متصل می‌شود، نفوذ کند و به قسمت های سخت افزار گوشی آسیب بزند. همچنین مقاومت بالای این گلس هنگام ضربه در برابر نشکستن ممکن است به نقاط دیگر گوشی مانند مادربرد آسیب بزند. به همین دلیل اگر قصد خرید گلس نانو را دارید حتما به این موارد باید توجه کنید.

مزایا و معایب گلس نانو

قیمت گلس نانو مابع و جامد چقدر است؟

در مورد قیمت گلس نانو مایع باید به شما بگوییم که قیمت این گلس نانو بستگی به نوع مایع و تعداد قطره هایی که بر روی صفحه نمایش ریخته می‌شود دارد. گلس های نانو جامد هم به دلیل آنکه در کارخانه تولید می‌شوند قیمت های متفاوتی دارند. در کل نمی‌توان قیمت مشخصی برای گلس های نانو در نظر گرفت اما قیمت به صرفه تری نسبت سایر گلس های معمولی دارد.

جمع بندی

ما در این مقاله شما را به طور کامل با گلس نانو و مزایا و معایب آن آشنا کردیم. استفاده از گلس های نانو بستگی به نوع سلیقه شما دارد. زیرا بسیاری از افزارد هستند که با وجود برتری گلس های نانو نسبت به گلس های معمولی، گلس های معمولی را ترجیح می‌دهند. اما اگر با معایب گلس نانو مشکلی ندارید، به دلیل مزایا زیادی که دارند قطعا گزینه جذابی برای شما به حساب می‌آید. حال ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید گلس را برای گوشی خود دارید ابتدا به طور کامل انواع گلسه ای نانو و معمولی را با هم مقایسه کنید و سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید. حال خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادتان را در زیر برای ما بنویسید و اگر سوالی در این بمورد داشتید بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *