۶ عادت اشتباه هنگام استفاده از گوشی هوشمند

امروزه به دلیل امکانات بالایی که گوشی های هوشمند دارند، در زندگی ما نقش اساسی پیدا کرده‌اند و تقریبا به یک وسیله ضروری برای هر فرد تبدیل شده‌اند. گوشی هوشمند یک گجت الکترونیکی پرکاربرد با قابلیت های متعدد می‌باشد که به طور قطع می‌توان گفت پر استفاده ترین وسیله در طول روز می‌باشد. اما گاهی اوقات این گوشی های هوشمند به دلیل یک سری رفتار اشتباه از سوی کاربر دچار اختلالاتی می‌شود که عمر گوشی را کاهش می‌دهد.

حال به دلیل اینکه کاربران اکثر کارهای روزانه خود را با گوشی های هوشمند انجام می‌دهند و مدت زیادی را صرف استفاده از آن می‌کنند، برای طولانی نگه داشتن عمر موبایل خود باید یک سری عادات اشتباه که سبب خراب شدن گوشی می‌شود را بدانند تا از انجام آن ها خودداری کنند. ما در ادامه قصد داریم چند عادت اشتباه را که به گوشی هوشمند شما آسیب می‌زنند را برای شما شرح دهیم تا با استفاده از این مطالب عمر مفید گوشی خود را افزایش دهید.

چند عادت اشتباه استفاده از گوشی

چند عادت اشتباه هنگام استفاده از گوشی

بسیاری از کاربران کارهایی را به صورت ناخواسته انجام می‌دهند که در نهایت منجر به آسیب دیدن گوشی هوشمند می‌شود. اکنون با ما همراه شوید تا چند عادت اشتباه که سبب خراب شدن موبایل می‌شود را به شما بگوییم.

6 عادت اشتباه هنگام استفاده از تلفن همراه

۱-استفاده نکردن از قاب و گلس مناسب

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که ظاهر اولیه و تمیز موبایلتان را به ظاهر آن همراه با قاب را ترجیح می‌دهید باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید! بسیاری از افراد هستند که پس از پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیر گوشی خود که در اثر نداشتن قاب مناسب ضربه دیده است برای تهیه قاب گوشی اقدام کرده اند. گوشی های هوشمند بدون قاب در برابر کوچک ترین ضربات احتمالی هم بسیار آسیب پذیر هستند و همیشه در معرض خطر قرار دارند. حال باید بدانید که زیبایی گوشی، ارزش هزینه ای که برای تعمیر آن می‌پردازید را نخواهد داشت. شما با استفاده از یک قاب باکیفیت و مناسب برای گوشی خود می‌توانید آسیب های احتمالی از ضربه های ناگهانی و یا افتادن گوشی از دست را به شدت کاهش دهید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز گوشی شما بدون کاور است، حتما در اسرع وقت یک قاب مناسب و باکیفیت برای آن تهیه کنید.

چند عادت اشتباه در استفاده از گوشی هوشمند

یکی دیگر از عادات اشتباه کاربران گوشی های هوشمند استفاده نکردن از گلس گوشی برای صفحه نمایش موبایل خود می‌باشند. برخی بر این باورند که صفحه نمایش گوشی، خود ضد ضربه است و در صورت وارد شدن ضربه هیچ اتفاقی برای آن نمی‌افتاد و برخی دیگر هم اعتقاد دارند استفاده از گلس گوشی کیفیت صحه اصلی را از بین می‌برد. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید باید به شما بگوییم که اشتباه می‌کنید!
اکنون باید بدانید که حتی گوشی های هوشمندی هم که صفحه نمایش آن ها ضد ضربه است در برابر بعضی از ضربات آسیب پذیر هستند که در نهایت می‌تواد منجر به شکسته شدن صفحه نمایش و ال سی دی گوشی شود که هزینه گزافی بر روی دست شما خواهد گذاشت. وجود یک گلس گوشی با کیفیت می‌تواند رنگ اصلی صفحه نمایش را به خوبی برای شما نمایش دهد و از شکسته شدن ال سی دی گوشی جلوگیری کند. به همین دلیل استفاده نکردن از گلس گوشی و قاب گوشی یکی از عادات اشتباه کاربران گوشی های هوشمند می‌باشد.

6 عادت اشتباه هنگام استفاده از گوشی هوشمند

۲-استفاده نکردن آنتی ویروس

یکی از اشتباهات کاربران در استفاده از گوشی هوشمند، استفاده نکردن یک آنتی ویروس قوی می‌باشد. اکثر کاربران توجهی به امنیت و سلامت گوشی‌شان ندارند که همین موضوع سبب بروز مشکل در گوشی می‌شود. دانلود برنامه از سایت های غیر معتبر و کلیک بر روی تبلیغات اینترنتی می‌تواند گوشی شما را به بدافزار و ویروس مبتلا کند که دچار اختلال در روند کار گوشی می‌شوند.
هرگز هشدارهای امنیتی گوشی را نادیده نگیرید و سعی کنید یک آنتی ویروس معتبر و قوی مانند KasperSky نصب کنید و به صورت روزانه گوشی خود را اسکن کنید تا اگر گوشی شما به ویروس و بدافزار آلوده شده بود به سرعت آن را از بین ببرید. به همین دلیل بهتر است برنامه های خود را از گوگل استور، اپل استور و سایت های معتبر دانلود کنید و همچنین قبل از دانلود نظرات کاربران را بخوانید. اما در کل پیشنهاد ما به شما این است که پیام های امنیتی گوشی را جدی بگیرید و مرتب آن را آپدیت کنید.

6 عادت اشتباه در استفاده از گوشی

۳-استفاده از کابل و شارژر تقلبی و بی کیفیت

یکی دیگر از کارهای اشتباه کاربران که به گوشی آسیب می‌زند، استفاده از کابل و شارژر های تقلبی و بی کیفیت می‌باشد. خرید کابل ارزان و بی کیفیت برای گوشی به مرور زمان به تلفن همراه شما آسیب می‌زند و حتی ممکن است سبب بروز خطراتی چون آتش سوزی هم شود. استفاده از شارژر تقلبی و غیر اورجینال برای گوشی پس از مدتی به راحتی باتری گوشی را خراب می‌کند و کارایی گوشی را به شدت کاهش می‌دهد. به همین دلیل همیشه باید از کابل و شارژر اصل و اورجینال استفاده کنید تا عمر گوشی خود را افزایش دهید. همچنین اگر از کابل و شارژر اصل استفاده می‌کنید باید به درستی از آن ها استفاده کنید. برای مثال بعضی از افراد رفتار نامناسبی با کابل ها دارند و آن ها را بهم گره میزنند که همین امر می‌تواند منجر به ضعیف شدن و حتی خراب شدن کابل گوشی شود.

به صورت کلی به شما توصیه می‌کنیم از خرید کابل های ارزان قیمت و بی کیفیت صرف نظر کنید و همیشه از شارژر و کابل اورجینال برای گوشی خود استفاده کنید. همچنین رفتار مناسبی با آن داشته باشید تا مدت زیادی سالم بماند و برای شما کار کند.

6 عادت اشتباه هنگام استفاده از گوشی

۴-نگذارید باتری گوشی به صورت کامل تخلیه شود

یکی از اشتباهات کاربران گوشی هوشمند این است که می‌گذارند باتری گوشی به طور کامل خالی شود و سپس آن را به شارژ می‌زنند. یک امر مهم که اکثر کاربران گوشی های هوشمند به آن پی برده‌اند این است که باتری گوشی به مرور زمان ضعیف می‌شود و کارایی اولیه خود را از دست می‌دهد. اما یک سری از کارها باعث می‌شود تا ظرفیت باتری گوشی بسیار زودتر کاهش یابد و همچنین رعایت کردن یک سری نکات باعث می‌شود تا عمر باتری گوشی شما افزایش پیدا کند. برخی از کاربران می‌گذارند تا شارژ گوشی تمام شود و سپس گوشی را به شارژ می‌زنند که این کار بسیار اشتباهی است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که شارژ گوشی خود را همیشه بین ۲۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید. زیرا این کار باعث سالم ماندن باتری موبایل و افزایش عمر گوشی شما می‌شود.

6 عادت اشتباه در استفاده از موبایل

۵-هنگام شارژ کردن گوشی از آن استفاده نکنید

یکی دیگر از اشتباهات بسیاری از کاربران کار کردن با گوشی هنگام شارژ شدن است. روشن کردن اینترنت، بازی کردن و تماشای فیلم هنگامی که گوشی در شارژ قرار دارد، می‌تواند به سلامت باتری گوشی شما آسیب بزند و پس از مدتی کارایی آن کاهش یابد. برای همین به توصیه ما به شما این است که هنگام شارژ هیچ موقع با گوشی کار نکنید و هنگامی که گوشیتان در شارژ قرار دارد خودتان را سرگرم کار دیگری کنید.

6 رفتار اشتباه در استفاده از گوشی هوشمند

۶-عکس گرفتن در باران و زیر آب

یکی از باورهای غلط کاربران گوشی های هوشمند، استفاده از تلفن همراه خود زیر باران و عکاسی در آب می‌باشد. اما حقیقت این است که حتی گوشی هایی هم که دارای خاصیت ضد آب می‌باشند هم در برابر آب آسیب پذیر بوده اند و کار دست کاربران داده اند. برخی از دستگاه ها که از آن ها بعنوان گوشی ضد آب نام برده می‌شود تا یک حدی در برابر آب مقاومت دارند و رد کردن حد آن می‌تواند به طور کامل به گوشی شما آسیب بزند. اگر گوشی هوشمند شما دارای مدرک استاندارد IP67 یا IP68 می‌باشد باز هم به شما پیشنهاد می‌کنیم زیاد از آن در آب استفاده نکنید. زیرا استفاده متعدد از آن در آب به مرور زمان به گوشی شما آسیب می‌زند و مشکلات سخت افزاری زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. حال پیشنهاد ما به شما این است که تا جایی که ممکن است از گوشی خود زیر باران و یا در آب استفاده نکنید تا سلامت گوشیتان حفظ شود.

جمع بندی

ما در این مقاله ۶ عادت اشتباه کاربران هنگام استفاده از گوشی هوشمند را برای شما توضیح دادیم تا اگر شما هم این عادات را دارید به سرعت آن را ترک کنید تا عمر گوشی را افزایش دهید. همچنین اگر دوست و آشنای شما هم این رفتارهای اشتباه را هنگام استفاده از گوشی انجام می‌دهد می‌توانید این مقاله را به او هم معرفی کنید تا گوشی خود ار از آسیب های این عادات اشتباه دور کند. اگر نظر و یا پیشنهادی درباره این مقاله دارید می‌توانید در قسمت نظرات آن را برای ما و بقیه دوستانتان هم بنویسید.

 

 

1 دیدگاه برای “۶ عادت اشتباه هنگام استفاده از گوشی هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *